Ти створений Богом щоб жити для оточуючих, і не має значення чи вони це усвідомлюють
https://javoriv-redcross
вул.Шевченка,8 м. Яворів Львівська область
(03259)2-21-60
Часті Питання порожні.
Громадян України закликають 23 серпня – в останній робочий день перед 22 річницею Незалежності України – підтримати вишиванкову ініціативу й одягти вишиванки.
За задумом організаторів, вишиванковий флешмоб сприятиме зростанню патріотизму серед українців.
«Впевнений, що одягнути вишиванку на це свято має кожен українець. Значення народних традицій особливо зростає у кризові часи. Відхід від традицій і втрата історичної національної пам’яті відкриває дорогу до маніпуляцій свідомістю громадян нашої країни. Звернення до традицій народу є природним механізмом самозахисту і самозбереження кожного українця», – вважає організатор акції Артем Стельмашов.
«Саме традиції об’єднують особистостей у суспільство, а не у простий натовп», – переконаний він.
Акція відбувається вже шостий рік поспіль. Протягом минулих років до цього флешмобу приєдналися тисячі людей.
Вже шостий рік ініціатори заходу закликають не лише на свято, а й днем раніше прийти до офісів у національному вбранні. Головна мета – підняти настрій та нагадати про власне походження.
«Коли держава переживає нелегкі часи дуже важливо пам’ятати хто ми є, звідки ми родом, і дуже важливо, щоб залишалося національне самоусвідомлення. Важливо пам’ятати про традиції, важливо пам’ятати про народні звичаї», – зазначив Стельмашов.
Учасники флешмобів минулих років розповідали, що найчастіше реакцією колег на вишиванку в офісі є приємне здивування. Однак усі визнають, що вдало обрана національна сорочка гарно вписується не лише у атмосферу свята, а й до передсвяткових офісних умов. Це символ України і сааме наша держава є однією з небагатьох країн світу, яка зберегла свій національний одяг, який можна абсолютно спокійно комбінувати з сучасним.
Патріотичні флешмоби напередодні свята триватимуть і надалі. Ініціатори впевнені, що кількість тих, хто скаже вишиванкам в офісі «так» зростатиме у геометричній прогресії та сягне масштабів усієї країни.
Джерело:
З нагоди святкування 22-ї річниці Незалежності України на Львівщині пройдуть урочисті та мистецькі заходи.
Про це поінформували у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, передає відділ прес-служби ЛОДА.
Зокрема, 22 серпня в Історико-краєзнавчому музеї м. Винники відбудеться відкриття виставки народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Мирона Кипріяна «Живопис і сценографія». Свої мистецькі роботи художник залишить в дарунок музеєві.
23 серпня 2013 року у приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться урочиста академія та святковий концерт за участі провідних мистецьких колективів та виконавців.
У народних домах області 23-24 серпня відбудуться виставки народних майстрів, огляд-конкурс читців «Україно моя, Україно, я для тебе на світі живу», цикли просвітницьких бесід «Тернистий шлях твій, Україно», «Батьківщина починається з любові», урочисті академії «Моя Україно, ти в серці єдина», тематичні вечори «Дорога до щастя, до волі». Районні мистецькі колективи підготували святкові програми, які репрезентуватимуть до Дня Незалежності.
24 серпня 2013 року у с. Вовчухи Городоцького району відбудеться урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку. Захід відбудеться також у рамках підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
Упродовж 24-25 серпня проводить мистецький ярмарок Історико-краєзнавчий музей м. Винники. Всім гостям запропонують майстер-класи з ковальства, гончарства, кераміки, лозоплетіння та вишивки. Свою вправність і силу можна перевірити під час стрільби з лука та арбалета.
У Львівському музеї історії релігії 24-25 серпня відбудуться концерти до Дня Незалежності за творами українських композиторів.
Виставка «Точка опори» (живопис, акварелі та графіка творчої групи «Амальгами», м. Київ) проводиться у Червоноградській філії Львівського музею історії релігії.
Також упродовж серпня святкові заходи запропонують бібліотеки області.
Львівська обласна бібліотека для дітей 22 серпня репрезентує Святкову ходу учасників літньої програми читання «Парад вишиванок», а також літературне лото «Письменники України», вікторину «Що знаєш ти про Україну?», брейн-ринг «Я люблю Україну», творчу майстерню з виготовлення святкових листівок.
Книжкова виставка «Незалежна, велична, свята і земна Україна» відбудеться у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Львівська обласна бібліотека для юнацтва запропонує своїм відвідувачам День інформації «Україна, яку будуємо ми» та урок історичної правди «Допоки світить праведна зоря, шануймо Україну».
Маленькому мешканцю села Чишок Мостиського району Львівської області Ромчикові Калаваю лікарі в Швейцарії зробили унікальну операцію, врятувавши дитину від рідкісної хвороби, яка в Україні не лікується.
Про це дізнаємося сьогодні, 21 серпня, з https://zik.ua/ua/news/2013/08/21/425511
За словами батька малюка – Михайла Калавая, українські лікарі діагностували Ромчикові рідкісну хворобу, пов’язану з судинною паталогією, якій в нашій державі ради не дають.
«Спочатку діагностували цю хворобу в Києві, потім діагноз підтвердили медики у Польщі та Москві. Це рідкісне захворювання має назву – моя-моя, що в перекладі з японської означає – дим. Раніше ним страждали люди лише в країнах Африки та Азії, а зараз вже – і європейці. Медики нам з дружиною (і наші, і закордонні) пояснили, що наразі причин цієї хвороби, яка уражає судини головного мозку, не знають. Та й ми сном духом не відаємо, де наш Ромчик міг тої біди набратися, бо народився здоровим, нормально розвивався, у два рочки вже розмовляв, говорив з нами цілими реченнями», – розповідає Михайло Станіславович.
З його слів, занедужавши ще 13 жовтня 2012 року, Ромчик переніс аж три інсульти. Рятували дитину і молитвами, і поїздками по лікарях. Коли довідалися, що таку операцію роблять в Швейцарії, – кинулися за допомогою до людей. І громада гроші зібрала. Синочка в Швейцарії прооперували.
«Але ми в тій клініці були на півтори тижні довше, бо під час операції дитині було занесено якусь інфекцію. Та, Богу дякувати, минулося. Зараз Ромчик наш – вдома, почуває себе непогано. Процес реабілітації – тривалий, восени мусимо знову їхати в Швейцарію на консультацію. То збираємо далі по людях гроші», – говорить батько.
«Та учора, 20 серпня, громом серед ясного неба стало повідомлення з Швейцарії про те, що ми маємо доплатити ще 50 тис. франків за оте перебування в клініці на півтора тижні довше. Нині лікар зі Львова, яка володіє англійською мовою, по телефону веде переговори з медиками-швейцарцями, пояснюючи, що дитину довше тримали з їхньої, а не нашої вини», – розповідає тато трирічного Ромчика з села Чишок Мостиського району Львівської області.
Довідка IA ZIK.
Принагідно надаємо банківський рахунок, на який добрі люди можуть скерувати пожертви – для маленького українця Ромчика Калавая, якому держава допомогти не може чи не хоче.
Грошові перекази можна скеровувати на карту ПриватБанку: 5211537321952074, отримувач Михайло Станіславович Калавай.
Контактні телефони батьків: 0679072176 (Михайло Станіславович Калавай); 0980110568 (Марія Романіна Калавай).
Сьогодні у Народному домі м. Самбора Львівської області розпочався четвертий Всеукраїнський пісенний фестиваль «Пісня лине від серця до серця».
Організатор мистецького свята – Самбірська міськрайонна асоціація інвалідів. Учасників привітали представники міської та районної влади. Про це сьогодні, 21 серпня, повідомив кореспондент IA ZIK.
Учасниками фестивалю є інваліди із Самбора та району, Полтави, Одеси, Хмельницька, Чернівців. Показати свій талант та на інших подивитися приїхали також люди з фізичними вадами з Росії, давні друзі Самбірської міськрайонної асоціації інвалідів з Польщі.
Програма фестивалю насичена і різноманітна. На великій сцені міста вони виконують пісні, танці, а окремі учасники – оригінальні номери. Фахове журі визначить найкращих. На них чекають нагороди.
Окремі учасники фестивалю День Державного Прапора та 22-річницю Незалежності України святкуватимуть у Самборі.
Михайло Гаращук з с. Свидниця Яворівського району дуже допомоги він вже 8 місяців прикутий до ліжка після Андріївських вечорів, коли Михайло пішов разом з однолітками перед святом Андрія,впав з зупинки. В результаті отримав важку черепномозкову травму голови. Він переніс дві важкі операції в лікарні на вул. П. Орлика у м.Львів, тоді кілька місяців лежав у с. Винники у госпіталі, а зараз його віддали батькам додому на реабілітацію. Картина дуже важка.Мозок Михайла щойно посилає некоординовані імульси не говорить, його годують через зонд, його піднімають з ліжка лиш щоб переодягнути та поміняти постіль, а також щоб зробити масажі.Потрібна фінансова та моральну допомогу його родині. Бо окрім нього в батьків ще 2 дітей 11 та 10 клас. Йому потрібні памперси, підкладні пеленки, дуже потрібен інвалідний візок щоб можна було покласти голову, бо його дуже важливо вивозити на вулицю поки тепло,
На Китай обрушився потужний тайфунСьогодні 12-й у цьому сезоні тихоокеанський тайфун «Трам» досяг узбережжя провінції Фуцзянь (Східний Китай) біля міста Фуцин. Сила вітру в епіцентрі циклону склала 35 м за секунду.
За інформацією метеостанції провінції, в приморських районах на північ від селища Чун'у у середу і до ранку четверга дув вітер силою 10-14 балів. Його максимальна сила місцями досягала 45,4 м за секунду, повідомляє агенство «Сіньхуа».
У деяких районах тайфун викликав сильні дощі. Більше 50 мм опадів випало у 271 населеному пункті, адміністративно підпорядкованому місту Нінде і Фучжоу. Зокрема, у селищі Бейцо повіту Пінтань зареєстровано максимальну кількість опадів - 338,2 мм.
За прогнозом метеостанції, тайфун «Трам» рухатиметься в західному напрямку. На центральному та північному узбережжі провінції Фуцзянь очікуються зливи з сильним вітром.
У зв`язку з наближенням тайфуну "Трамі" в Китаї оголошено "червоний", найвищий рівень небезпеки.Про це повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на Китайський національний центр прогнозування погодних умов на морі.За прогнозами центру, "Трамі" досягне меж східно--китайських провінцій Фуцзянь і Чжецзян цієї ночі. Його наближення призведе до збільшення висоти хвиль в південній частині Східно--Китайського моря до 9 метрів. З цієї причини китайським суднам рекомендовано повернутися в порти. Влади провінцій Фуцзянь і Чжецзян, а також мерія міста Шанхай приступили до евакуації жителів, які проживають в прибережній зоні.У КНР прийнята чотирирівнева система попередження про стихійні лиха, в якій рівні небезпеки по мірі зростання загрози позначаються синім, жовтим, оранжевим і червоним кольорами."Трамі" став 12-м за рахунком тихоокеанським тайфуном цього сезону, одержавши своє ім`я від екзотичної квітки, що росте у В`єтнамі. |
У с. Голубиця Бродівського району відбулися урочисті заходи із передачі церковної реліквії з костелу, спаленого в роки війни у с. Гута-Пеняцька, що з лютого 1944 року зберігалася у місцевих селян, а з 1991 року – в місцевій греко-католицькій церкві.
Ідею повернення реліквії законним власникам подав місцевий священик о. Ярослав, а перемовини щодо передачі дароносиці тривали понад два роки. На урочисті заходи, що розпочалися зі святкового спільного богослужіння за участю греко-католицьких священиків Підкамінського деканату УГКЦ і римо-католицьких священиків, прибули місцеві жителі та люди з довколишніх сіл, представники товариства «Гута-Пеняцька» з Польщі, генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, представники польських організацій в Україні, місцева влада, громадськість. Про це повідомив кореспондент ІА ZIK.
Урочиста передача дароносиці відбулася у часі щорічного відпусту до чудотвоної ікони Голубицької Богоматері. «Не дивно, що ця монстранція опинилася саме у цій церковці, – сказав о. Ярослав. – Адже люди здавна приходили сюди на спільну молитву. Ось сьогодні й ми зібралися тут, щоб любити шанувати і поважати один одного».
Священик із римо-католицької парафії, на якій оселилися вихідці із Гути-Пеняцької та їхні нащадки, пообіцяв, що ця велика святиня для громади після реставрації використовуватиметься за призначенням. Своїм співом відпустові урочистості прикрасили хори з церкви селища Підкамінь і з кафедрального костелу м. Львів.
Після урочистостей у Голубиці представники з Польщі поїхали до меморіалу у с. Гута-Пеняцька, де вшанували замордованих його мешканців молитвою і запаленням свічок, а також вручили відзнаки активним опікунам за місцями поховань польського народу.
джерело:
Сьогодні,28 серпня святкуємо небовзяття Пречистої - СЛАВНЕ УСПЕННЯ ДІВИ МАРІЇ, одне з дванадцяти найбільшвних церковних свят в році. За старим стилем 15 серпня а за новим 28 серпня. З апокрефів що розповідають про життя Пречистої дізнаємося :Дую тобі за ласкавість, яку ти виявив Мені. Як син, дай Мені твоє благословення, щоб увійти Мені у споглядання і товариство того, Хто сотворив Мене."
Прощаючись, Пречиста Діва промовляла до кожного апостола зокрема, як і до деяких учнів. Тоді, піднявшись із колін, звернулася до всіх присутніх: "Найдорожчі діти і Мої Панове. Завжди Я берегла вас у душі, і маю вас записаних в Моєму серці. Я полюбила вас із тою ніжною любовю і милосердністю, яку дав Мені Мій Божественний Син; Його Я бачу в вас, Його вибраних друзях. У послушенстві до його святої і предвічної Волі Я йду тепер до вічних палат, де обіцюю, як ваша Матір, що буду чувати над вами при найяснішім світлі Божественності; її спогляданням моя душа надіється і прагне заспокоїтись. Я поручаю вам Мою матір - Церкву, возхваляння Імені Всевишнього, ширення Євангельського закону, пошану і благоговіння до слів Мого Божественного Сина, пам'ять про Його Страсті і Смерть, практикування Його науки. Мої діти. Любіть Церкву і любіть один одного із тою милосердністю, котру ваш Учитель постійно вам прищеплював (Йоан 13, 34). Тобі, Петре, святий Наміснику, Я поручаю Мого сина Йоана і всіх прочих."
Слова Преблагословенної Марії, як стріли Божественного вогню, проникли в серця апостолів і других слухачів. Коли Вона замовкла, присутні вибухнули плачем. І кинувшись з розпачем на землю, ридали невгамовно і зітхали. Заплакала і Божа Матір при виді їх великого горя. Через якийсь час Вона попросила їх помолитись у мовчанці із Нею і за Неї.
У наступившій тишині Воплочене Слово зійшло з Небес на троні слави у супроводі всіх Святих і незліченних ангелів, і дім Вечерника засяяв. Пречиста Діва Марія припала до землі з найбільшим смиренням і поцілувала стопи Господа. Її Божественний Син уділив своє благословення і так до Матері промовив: "Моя найдорожча Мати, яку Я вибрав на Моє помешкання. Надходить година, в якій Ти маєш перейти від цього життя світу і смерті у славу Мого Отця і Мою славу, де Ти займеш трон, приготований Тобі праворуч Мене, і радуватимешся ним усю вічність. І поскільки Я своєю властю спричинив, щоб Ти, як Моя Матір, ввійшла у світ вільною і вийнятою з-під гріха, тому й смерть не повинна мати ні права, ні позволення торкнутися Тебе при виході Твоєму з цього світу. Якщо Ти не бажаєш пройти через неї, приходь зі Мною зараз, щоб мати участь в Моїй славі, котру Ти собі заслужила."
Пречиста Матір, приникши біля стіп Христа, із радісним обличчям відповіла: "Мій Сину і Мій Господи! Благаю Тебе, позволь Твоїй Матері і слугині увійти у вічне життя через звичайну браму природної смерті, подібно до інших дітей Адама. Ти, Хто є моїм правдивим Богом, переносив смерть, хоч не мав обов'язку робити цього. Тому так личить, що коли Я йшла за Тобою у житті, то так само піду за Тобою і у смерті." Наш Спаситель схвалив рішення і посвяту своєї
Пречистої Матері і дав згоду на їх сповнення. Тоді ангели заспівали согласно рядки з пісень царя Соломона, як і новоуложені пісні. Про присутність Ісуса Христа знали тільки деякі апостоли із св. Йоаном; другі відчували лише духове збудження; але ангельську музику почули і апостоли і учні, і багато других вірних. А предивні пахощі з будинку розійшлися аж на вулицю. Дім Тайної вечері сіяв, і товпи людей збиралися на вулицях, як свідки нового Господнього чуда.
Коли ангели починали свою музику, Пречиста Божа Матір прилягла на лежанку. Туніка по боках була розправлена. Наша Матінка з'єднала разом рученята, очі були зведені на нашого Спасителя; Вона згоряла від надлюдської любові. Ледве ангели затягли рядки із соломонової пісні: „Устань, спіши, моя кохана, моя голубко, моя прекрасна, і приходь; зима минула..." -як Цариця вимовила ті слова Її Сина на Хресті: „У Твої руки, Господи, я віддаю мого духа." Замкнула очі і -спочила в Бозі. Жодна інша неміч, - одна незмірна любов до Бога забрала Їй життя, як тільки Небо перестало Їй давати надприродну поміч.
Музика ангелів почала затихати вдалині. Душа Цариці у супроводі Христа Царя, ангелів і Святих полинула до Неба. А священне тіло преблагословенної Марії, той храм і святилище Бога при житті, променіло ясним світлом, виділяючи неземний аромат. Її варта із тисячі ангелів лишилася при тілі на сторожі. Апостоли і учні, розчулені до глибини душі і ще в сльозах, проспівали багато славнів і псальмів в честь Пресвятої Богородиці.
Славне Успення мало місце точнісінько у пору, в якій умер наш Відкупитель - о третій годині пополудні в п'ятницю, тринадцятого серпня. Двадцять шість днів наша Цариця не дожила до скінчення семидесяти років життя - до восьмого вересня, дня Її народження. По Христовій смерті Вона ще була на землі двадцять один рік, чотири місяці і дев'ятнадцять днів. Попутно пригадаєм інші віхи Її славетного життя. Рождество Божого Сина відбулося, коли Його Пренепорочна Матір мала всього п'ятнадцять літ, три місяці і сімнадцять днів. Господь прожив на землі тридцять три роки і три місяці. Так що у пору Його Страсної смерті Пресвята Богородиця лічила собі сорок вісім років, шість місяців і сімнадцять днів.
Великі чуда й дивні речі трапились у час смерті Цариці Неба і землі. Було затемнення сонця на кілька годин. Прерізні види птиць зібралися біля Вечерника з жалібним гомоном, наводячи тужливий настрій на прохожих. Багато мешканців Єрусалиму збуджено товпилися на вулицях, голосно визнаючи могутність Бога. Недужі, що прийшли, всі були оздоровлені. Виходили душі із чистилища. Аленайбільшим чудом було те, про що тут буде мова. У ту ж годину, що й Цариця, померли три особи в Єрусалимі: мужчина і дві жінки - сусіди Вечерника. Померли в гріхах і нерозкаяні... На вічне прокляття... Але коли їх справа прийшла перед трибунал Христа, Його солодка Матір заступилася за них. Їх повернули назад до життя. Вони поправились, померли згодом в ласці Божій і спаслись. Та привілей цей не був поширений на інших, що сконали в світі у той же самий день.
і
Міністерство освіти і науки затвердило концепцію профільного навчання в школі. Згідно з документом, при переході в 10-й клас учням належить вибрати профіль подальшого навчання.Для цього учням належить вибрати профіль подальшого навчання.Для цього буде введено чотири спеціалізації: природознавство, математика, українська філологія та іноземні мови
10-11-х класи шкіл будуть поділені на чотири спеціалізовані напрямки: природознавчі науки, математика, українська філологія, іноземні мови. Старшокласники зможуть вибрати будь-який напрямок та поглиблено його вивчати. При цьому, відбудеться зменшення кількості базових предметів, число яких скоротиться з 15 до 6. Експерти побоюються, що прийняття концепції в запропонованому вигляді погіршить якість освіти, повідомляє Коммерсант. "Школи почнуть підключатися до реалізації по мірі готовності з наступного навчального року (2014-2015)", - заявив один з авторів документа, віце-президент академії Володимир Луговий.
джерело:
Фото EPA/UPG
В якості другої іноземної німецьку обрали 52% учнів. Більше половини українських школярів хочуть розмовляти німецькою Школярі в якості другої іноземної надають перевагу здебільшого німецькій мові. Її прагнуть вивчати 52% учнів, котрі цього навчального року підуть у 5-й клас. Статистичні дані навів міністр освіти і науки України Дмитро Табачник. За його словами, російську мову як другу іноземну обрали 23% школярів. 14% надали перевагу французькій мові. Інші мови користувалися відчутно меншим попитом. Так, польську захотіли вивчати 1,6% учнів, а іспанську – лише 1,2%. "Вакантні посади в обласних освітніх департаментів відсутні, а всі діти забезпечені викладачами", – наголосив Табачник. На вивчення другої іноземної мови з 5 по 11 клас відводитиметься по 2 години на тиждень, зазначив урядовець. Міністр також нагадав, що з 1 до 9 класу на вивчення іноземної мови (англійської) відведено 18 годин. У старших класах на вивчення першої іноземної мови відводитиметься ще по 3 години.
Загалом, згідно з новими державними стандартами, на вивчення іноземних мов з 1-11 класи передбачено 38 годин (за старою програмою – 25,5 год). Водночас, окрім обов'язкового вивчення переважною більшістю учнів англійської мови починаючи з 1-го класу, також передбачається вивчення окремих предметів англійською у старшій школі. Раніше повідомлялося, що у Табачника придумали, як нав'язати російську мову українським школам.
Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/ukrayinski-shkolyari-pragnut-vivchati-nimecku-movu-vdvichi-bilshe-nizh-rosiysku-307518.html
Стан львівських «мауглі» - братів з вулиці Новознесенської у Львові, яких понад місяць тому забрали у батьків, покращується. Вони більше не бояться людей. У лікарні діти призвичаїлися їсти ложками та виделками. А молодшого Юрка привчили спати у ліжечку.
Прогнози медиків щодо долі дітей дізнавалися журналісти перших західноукраїнських новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
Лікарі зізнаються: вони оздоровлюють лише тіло, - за психіку ж не відповідають. Кажуть, на те, що Любомир та Юрко стануть такими, як усі, сподіватися марно. На реабілітації у клініці брати перебуватимуть до кінця серпня. Тоді ж відбудеться суд, який визначать подальше місце перебування хлопців та долю горе-батьків, які зараз на психіатричному обстеженні.
Результати перевірки обіцяють оприлюднити уже в понеділок, хоча нездоровий психічний стан матері у медиків сумніву не викликає.
Докладніше про це у програмі перших західноукраїнських новин «Огляд дня» о 21:00 на телеканалі ZIK.
Нагадаймо, 4 липня прокурорська перевірка виявила двох хлопчиків – шестирічного Юрка та 14-річного Любомира, яких батьки своїм недоглядом довели до інвалідності. Вони не ходили, не бували на вулиці, і не розмовляли. Батьки морили їх голодом.
джерело :
© 2013 Усі права захищені.